Instytut Historii Sztuki

Polityka dotycząca ciasteczek

Jakie dane są gromadzone w serwisie „Instytut Historii Sztuki”?

W serwisie „Instytut Historii Sztuki” dane są gromadzone w następujący sposób:

• Informacje uzyskiwane podczas korzystania z serwisu. Mogą to być:
    • Logi (dzienniki) serwerów - większość serwerów na świecie, w tym te należące do uczelni, automatycznie zapisuje dane takie jak: żądanie strony wysłane przez użytkownika, datę i czas żądania, dane urządzenia, adres IP, informacje o przeglądarce internauty, typ systemu operacyjnego, informacje o błędach jakie wystąpiły.

Wykorzystywanie danych

Zebrane logi przechowywane są przez czas nieokreślony jako materiał pomocniczy służący do administrowania serwisem. Informacje w nich zawarte nie są ujawniane nikomu poza osobami upoważnionymi do administrowania serwerami i stronami uczelni. Na podstawie plików logów mogą być generowane statystyki stanowiące pomoc w zarządzaniu stronami. Zbiorcze podsumowania w postaci takich statystyk nie zawierają żadnych cech identyfikujących osoby odwiedzające serwis.

Pliki Uniwersytetu Gdańskiego

PHPSESSID
user

UG

UG

Pliki firm zewnętrznych

__utma

Google Analytics

__utmb
__utmc

Dwa pliki B i C śledzą czas wejścia i wyjścia użytkownika ze strony, by określić długość wizyty. Wykorzystywany do generowania statystyk odwiedzin Google. Te pliki są, nie wnikając w szczegóły, sesyjne, wygasają po zakończeniu pracy na stronie.

__utmz

is_returning

CrazyEgg

W jaki sposób można zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek?

Z gromadzenia danych statystycznych w Google Analytics można zrezygnować na stronie https://tools.google.com/dlpage/gaoptout. Instrukcje nt. rezygnacji ze zbierania danych statystycznych przez Crazy Egg znajdują się na stronie http://www.crazyegg.com/opt-out.

Ustawienia dotyczące ciasteczek można zmienić w ustawieniach przeglądarki.